Деревина для лазеньМи самостійно робимо заготовку, сушіння, розпилювання липи для лазні. Для вашої лазні у нас в наявності: обапіл/горбиль (повнотілий, обрізний, сухий), підкладна липова дошка (шалівка), полиць липовий .


Вибір для обшивки парних кімнат лазень робимо не випадково. Це питання чудово вивчене, протестоване та обґрунтоване академіком Георгієм Борисовичем Добровольським і детально описане в його книзі-нарисі про лазню, лазневу культуру та лазневе мистецтво "Руська пара":

“Для досягнення досконалих корисних та оздоровчих властивостей парної необхідно враховувати не тільки фізико-механічні властивості деревини – м'якість, міцність, стійкість по відношенню до вологого середовища, а й колір, температуру, запах та відчуття, що викликаються зіткненням деревини з тілом людини. При обшивці парної камери та виготовленні полків перевага завжди надавалася “медовому дереву” - липі. Немає кращого, м'якшого і теплішого полку, що ніколи не обпалює тіло і випромінює тонкий медовий аромат. Липа оздоровлює мікроклімат парної, нейтралізуючи запахи хвороботворних речовин, які звільняє тут наше єство. Липова деревина― це живий матеріал, який чуйно реагує на зміну якісного складу пароповітряного середовища парної, майже ніколи не коробиться і дуже мало розтріскується у складних умовах експлуатації парної”.

Краще, ніж академік Добровольський про використання липи в лазні та для обшивки лазні, напевно, і не скажеш!